tr?id=755589168594702&ev=PageView
&noscript=1
Krzem – strażnik detoksu

24

marzec 2016

Faktem jest, że chorujemy. Od przeziębienia i kataru, poprzez stany gorączkowe do nowotworów i chorób przewlekłych włącznie. W tym okresie zwykliśmy wspierać organizm farmaceutykami i lekami na receptę dostępnymi w każdej aptece, od których wręcz się roi. Jednym słowem – zabieramy się za leczenie od strony czterech liter.

Przyczyn dolegliwości jest bardzo wiele a do głównych sprawców zaliczamy wirusy i bakterie. Niewielka liczba osób upatruje przyczyn swoich dolegliwości w braku niezbędnych minerałów, zbyt dużym obciążeniu organizmu metalami ciężkimi, o pasożytach nie wspomnę. Prawidłowe i jednocześnie skuteczne leczenie powinno zaczynać się od wyeliminowania przyczyn a nie wyciszania objawów, które zwykliśmy robić. Lecz jak tu znaleźć przyczynę skoro mało kto z nas wie, że leży ona po stronie nas samych. Miejsce, w którym żyjemy, czas, który już przeżyliśmy i sposób jego przeżycia ma największy wpływ na ogólny stan naszego organizmu. Jedzenie, używki, chemia gospodarstwa domowego, przemysł i cywilizacja to skutek naszych schorzeń.

Codziennie mamy kontakt z nieliczoną ilością związków chemicznych, pestycydów i barwników. Niektóre z nich zjadamy, inne wdychamy a jeszcze inne dostają się do naszego wnętrza przez skórę. Ludzie, którzy mają silny układ odpornościowy, zrównoważoną florę jelitową i zdrowe geny radzą sobie wybornie. Inaczej sytuacja wygląda u słabszych osobników, którzy zwykle chorują przewlekle.

Bez względu na to, co nam dolega i biorąc pod uwagę uprzemysłowione tereny i życie na nich, najważniejszym krokiem do zachowania zdrowia jest oczyszczanie organizmu. Najlepiej w formie profilaktycznej i do końca życia.

Formą najbardziej przystępną i naturalną jest krzem w postaci ziemi krzemowej zwanej również okrzemkową lub diatomitem. Odgrywa on bardzo ważną rolę w detoksykacji organizmu. Pomaga w oczyszczaniu układu pokarmowego, wpływa na poprawę przemiany materii, usprawnia wchłanianie substancji odżywczych i co najważniejsze, zwalcza pasożyty, do których zaliczamy m.in. grzyba Candida, który okazał się być jedną z ważniejszych przyczyn wszelkich schorzeń o charakterze przewlekłym.

Ziemia krzemowa powstaje z pancerzyków glonów jednokomórkowych jako osad mórz. Łączy się z kwasem żołądkowym tworząc, łatwo przyswajalny dla ludzkiego organizmu, kwas ortokrzemowy. W oparciu o zasady fizyki + i + odpychają się, + i – przyciągają, ziemia naładowana ujemnymi atomami wyciąga z organizmu toksyczne związki naładowane dodatnio – endotoksyny, pestycydy, pozostałości po lekach i metalach ciężkich, które następnie są usuwane z organizmu.

Ziemia krzemowa wspomaga również walkę z pasożytami. Uszkadza ich powłoki ochronne i działa na nie silnie odwadniająco. Istnieje szeroki wachlarz organizmów pasożytujących w ciele człowieka. Tylko niewielki ich procent wykrywany jest  w czasie standardowych badań o ile w ogóle są wykrywane. Ciekawostką jest fakt, że badania laboratoryjne na obecność pasożytów najlepiej wykonywać w laboratoriach weterynaryjnych specjalizujących się w tego typu badaniach. Pasożyty cystują bardzo rzadko, czasami raz na dwa miesiące więc nie możliwym jest ich wykrycie w trzech próbkach, które dostarczamy do laboratorium dzień po dniu. Na podstawie takich badań lekarz nie jest w stanie postawić trafnej diagnozy faktycznego stanu pacjenta. Pasożyty bywają bardzo szkodliwe. Niektóre z nich wydalają szereg toksyn do organizmu żywiciela inne kradną substancje odżywcze doprowadzając do niedożywienia a nawet śmierci.

W przypadku każdego przewlekłego schorzenia, nowotworów, chorób neurodegeneracyjnych czy autoimmunologicznych (wyjątkiem jest astma, kiedy nie możemy aplikować ziemi krzemowej natomiast istnieją inne metody, które z powodzeniem stosują astmatycy) pierwszym krokiem jest dążenie do oczyszczenia organizmu. Ziemia krzemowa jest idealnym suplementem do tego typu działań. W dodatku nie ma żadnych przeciwwskazań nawet dla kobiet ciężarnych. Wręcz przeciwnie, wspomaga organizm w przyswajaniu substancji odżywczych płodu. Można ją stosować w każdym wieku, w dawkach zwiększających. Wszelkie instrukcje znajdują się na opakowaniach. Najlepiej pracuje, kiedy podawana jest na czczo w postaci zawiesiny wodnej. Należy wówczas zwiększyć przyjmowanie płynów nawet do 3 litrów dziennie. Podobna jest do talku a 1 kg tego specyfiku wystarczy na około 3 miesiące. Najkorzystniej cenowo sprawdza się zakup w internecie. Ziemi krzemowej nie przyjmujemy z lekami, suplementami i innymi minerałami z uwagi na jej możliwości wyciągające substancje czynne.

Musimy się oczyszczać. Bez względu na to czy chorujemy czy nie jakość życia i pożywienia zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. W naszej diecie dominują wysoko przetworzone węglowodany, które obciążają  wątrobę, nerki i trzustkę. Procesy naturalnej detoksykacji organizmu, w którą jesteśmy wyposażeniu od urodzenia, są mocno zaburzone czego skutkiem są wyżej wymienione choroby. Oczyszczanie organizmu to podstawa w leczeniu każdej dolegliwości!