tr?id=755589168594702&ev=PageView
&noscript=1
Jak mądrze korzystać z internetu dla potrzeb zdrowotnych?

30

wrzesień 2020

Często powtarza się, że Internet jest skarbnicą wiedzy. Chętnie zaglądamy do niej, gdy coś nam dolega. Dzięki dostępnym w sieci informacjom próbujemy sami diagnozować swoje dolegliwości, interpretujemy wyniki badań, czy też szukamy złotego środka, który natychmiast usunie uciążliwą przypadłość. Wiele osób zapomina jednak, że nie wszystkie dostępne w Internecie artykuły są rzetelne i poparte naukową wiedzą. Jak zachować zdrowy rozsądek w poszukiwaniu porad zdrowotnych w sieci? Dzisiaj zajmiemy się tym zagadnieniem.

Wiedza i doświadczenie

Zdecydowanie złym pomysłem jest szukanie informacji na forach internetowych, czy w komentarzach artykułów, w których zazwyczaj wypowiadają się osoby niezupełnie kompetentne w danej dziedzinie. Zdarza się, że osoby komentujące powielają szkodliwe mity o zdrowieniu z danej choroby, a ich rady mogą zaszkodzić osobom borykającym się z nią. Nie każdy artykuł dotyczący zdrowia jest pisany przez kompetentnego specjalistę. Kierowanie się poradami z bloga, skrajnego miłośnika medycyny naturalnej, nawołującego do całkowitego ignorowania osiągnięć medycyny akademickiej, może skończyć się tragedią. Tak samo, jak ślepe hołdowanie osiągnięciom nauki może spowodować brak zrozumienia prawa Natury. Dlatego przed przeczytaniem każdego artykułu powinniśmy upewnić się, kto jest jego autorem. Autorytetem dla osoby chorującej powinna być osoba, która łączy wiedzę medyczną z aspektami żywienia i zdrowego stylu życia. Z pewnością jest nią trener postaw żywieniowych, który prezentuje indywidualne podejście do każdego człowieka. W przypadku chorób przewlekłych zdrowienie z nich jest zawsze indywidualne i dostosowane do sytuacji konkretnego chorego.

Szkolenia i kursy

Coraz więcej internautów ma świadomość tego, że w zdrowieniu tzw. chorób przewlekłych i cywilizacyjnych ogromne znaczenie ma dieta i ogólny styl życia. Serfując w Internecie, warto więc poszukać informacji z zakresu medycyny funkcjonalnej i dowiedzieć się, jak zmieniając swoje życie, możemy poprawić swoje samopoczucie. Na mojej stronie, możesz znaleźć kursy medycyny funkcjonalnej on-line, dedykowane osobom chorującym z konkretnymi problemami: chorobą Hashimoto, nadwagą, czy wrażliwymi jelitami. Tego typu kurs, pomoże Ci wrócić do równowagi w najbardziej zintegrowany, indywidualny i naturalny sposób.