tr?id=755589168594702&ev=PageView
&noscript=1
DMSO – uzdrawiająca moc drzew

30

listopad 2019

Od wieków korzystamy z dobroczynnych właściwości roślin. Przed rozwojem farmakologii, zioła i wszelkie produkty powstałe na ich bazie, były jedynymi lekarstwami, jakie znała ludzkość. Przez ostatnie stulecia syntetyczne suplementy diety i silne związki chemiczne wyparły naturalne metody zdrowienia, co w konsekwencji przełożyło się na wysyp chorób cywilizacyjnych, mutacji genetycznych i niezliczonych szczepów lekoopornych mikroorganizmów, które coraz bardziej zagrażają naszemu przetrwaniu. Z pomocą przychodzi DMSO, środek o wielu dobroczynnych właściwościach,  który obecnie przeżywa odrodzenie.

Dimetylosulfotlenek, to pełna nazwa substancji, która kryje się pod tajemniczym skrótem DMSO. Jest bezwonnym i transparentnym płynem pozyskiwanym z drewna. Może być wchłaniany przez skórę, może być spożywany jako rozcieńczona mieszanka do picia lub służyć do stosowania w formie zastrzyków lub infuzji. Należy pamiętać jednak, aby podaż dożylna odbywała się tylko i wyłącznie przy użyciu preparatu z atestem farmaceutycznym.

Do najważniejszych właściwości DMSO można zaliczyć pozytywne działanie na tkankę łączną, dlatego też chętnie jest wykorzystywany w przypadku chorób stawów. Dodatkowo hamuje stany zapalne, działa bakteriobójczo, zwalcza grzyby i wirusy oraz wspiera system immunologiczny poprzez wiązanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki i mitochondria, najważniejsze elektrownie ludzkiego organizmu. Badania naukowe donoszą o jego dobroczynnym wspomaganiu leczenia takich chorób jak m.in. artretyzm czy zespół Downa. Łagodzi objawy chorób psychicznych oraz wspiera terapie stosowane przy wielu typach nowotworów, w tym włókniakach czy guzach mózgu. W pierwszej kolejności DMSO był wykorzystywany w świecie sportu, gdyż przyspiesza gojenie się ran, siniaków, stłuczeń czy zwichnięć.

Obecnie DMSO stanowi dodatek do bardzo małej liczby leków oficjalnie dopuszczonych do stosowania przez ludzi. Świat medycyny tradycyjnej nie wykorzystuje w pełni jego potencjału. Co więcej, wielu lekarzy nie wierzy w jego cudowne możliwości, stąd znikoma wiedza wśród społeczeństwa na temat jego istnienia. Stosowanie DMSO w Europie nie jest tak popularne jak w Ameryce Środkowej. To właśnie tam medyczne właściwości tej substancji zostały oficjalnie uznane.

Według dotychczas zebranych informacji  wynika, że jest jednym z lepszych transporterów. Można go swobodnie łączyć z innymi lekami, probiotykami czy substancjami, których potrzebuje nasz organizm do odbudowy i regeneracji. Zastosowanie DMSO w kombinacji z innymi substancjami czynnymi ma wiele powodów. Najczęstszym celem jest wzmocnienie działania danego lekarstwa, które rozpuszczone w DMSO lepiej lub głębiej wnika do tkanki.

Dzisiaj wiemy coraz więcej na temat roli infekcji bakteryjnych czy wirusowych w przebiegu wielu chorób przewlekłych. Stało się już wręcz opinią podręcznikową, że autoimmunologiczne uwarunkowania takich chorób jak: cukrzyca typu I, zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane, łuszczyca, różne typy nowotworów czy choroby neurodegeneracyjne jak demencja czy choroba Parkinsona, zaliczamy do grupy chorób spowodowanych wcześniejszymi infekcjami wirusowymi. Warto podkreślić, że infekcje te mogą być oddalone od siebie i danej choroby o długie lata do tego stopnia, że sobie ich w ogóle nie przypominamy, bo typowe objawy jak gorączka czy ból stawów nie wystąpiły. W takich sytuacjach działanie DMSO bywa nieocenione, gdyż skutecznie przeciwdziała namnażaniu się chorobotwórczych mikroorganizmów poprzez proces utleniania.

Coraz częściej DMSO wykorzystywane jest do walki z chorobami nowotworowymi. Możliwości łączenia go z innymi, dodatkowymi środkami terapeutycznymi jest praktycznie nieograniczone. Z medycyny klasycznej powszechnie znane są przede wszystkim kombinacje z kortyzonem, antybiotykami, środkami przeciwbólowymi i miejscowymi anestetykami. Warto jednak zaznaczyć, że z powodzeniem DMSO można łączyć chociażby z kwasem mlekowym, który stosowany jest od setek lat w leczeniu z chorób. Wykazuje on pozytywne działanie na trawienie i system odpornościowy człowieka, który stanowi najważniejszy wyznacznik zdrowia.

Lista substancji, z którymi DMSO ma po drodze jest długa i z roku na rok wydłuża się, a zadowolonych z jego działania osób przybywa. W Polsce działanie tej substancji, podobnie jak witaminy C czy innych antyoksydantów, jest bagatelizowane. Dotychczas przeprowadzone badania naukowe nie są wystarczające w niektórych kręgach opiniotwórczych, stąd dostęp do niej jest mocno ograniczony. Nie zmienia to faktu, że DMSO to  środek wspierający skomplikowane procesy zdrowienia, z którego korzystają ludzie na całym świecie, osiągając przy tym spektakularne efekty zdrowotne.